Om CrossFit Kungälv

CrossFit Kungälv är den enda boxen i Kungälv. Hos oss alla är välkomna!

Den sammanlagda kompetensen hos våra coacher – CrossFit level 2, CrossFit level 1, CrossFit Kids, Eleiko strength coach, personlig tränare, sjukgymnast, certifierade domare, m.m, står redo att ta din träning till nya nivåer. Gemenskap, glädje och svett är våra ledord och vi lovar att ni kommer känna av alla tre! Vi har valt att jobba i mindre grupper om 10-12 personer för att du ska få den coachning och hjälp du behöver. Oavsett om du kör CrossFit för första gången eller om du satsar mot CrossFit Open ska du känna att vi har kunskapen och redskapen att ta dig framåt och mot dina mål!

Välkommen att testa ett pass! Vi lovar att du kommer gilla det!

 

Våra Coacher

coach-mats
Mats Johansson,
mats@cfkungalv.se
coach-pier
Pier Steffansson,
pier@cfkungalv.se

Ivar Olsson
coach-henrik
Henrik Öberg,
henrik@cfkungalv.se

Daniel
coach-sophia
Sophia T,
sophia@cfkungalv.se

Magnus T,
magnus@cfkungalv.se
coach-maja
Maja Stålrud,
maja@cfkungalv.se

Madeleine Lenhagen

Madeleine Svensson

Tessan Magnusson

Emma Lagerqvist