Om CrossFit Kungälv

CrossFit Kungälv är den enda boxen i Kungälv. Hos oss är alla välkomna!

Den sammanlagda kompetensen hos våra coacher – CrossFit level 2, CrossFit level 1, CrossFit Kids, Eleiko strength coach, personlig tränare, sjukgymnast, certifierade domare, m.m, står redo att ta din träning till nya nivåer. Gemenskap, glädje och svett är våra ledord och vi lovar att ni kommer känna av alla tre! Vi har valt att jobba i mindre grupper om 10-12 personer för att du ska få den coachning och hjälp du behöver. Oavsett om du kör CrossFit för första gången eller om du satsar mot CrossFit Open ska du känna att vi har kunskapen och redskapen att ta dig framåt och mot dina mål!

Välkommen att testa ett pass! Vi lovar att du kommer gilla det!

Våra Coacher


Mats Johansson,
mats@cfkungalv.se

Pier Steffansson,
pier@cfkungalv.se

Henrik Öberg,
henrik@cfkungalv.se

Sophia T,
sophia@cfkungalv.se

Madde Svensson

Ivar Olsson

Magnus T,
magnus@cfkungalv.se

Maja Stålrud,
maja@cfkungalv.se

Jossan Sjöhamn

Emma Lagerqvist

Alex Vatant

Kim Wahlgren

Emina Claesson Gopo

Jenny